مزوژل چیست و کاربرد آن چیست؟

یک محلول است از ویتامین ها یا همان هیالورونیک اسید تشکیل شده که به صورت ژل به پوست تزریق می شود. هیالورونیک اسید عنصری می باشد که در پوست افراد وجود دارد و وظیفه جذب آب با آن است و با افزایش سن هیالورونیک اسید در پوست شما از بین می رود که نتیجه آن از بین رفتن طراوت و شادابی پوست است. لذا با استفاده ازمزوژل به بازسازی هیالورونیک اسید پرداخته می شود تا بافت های پوستی به درستی در کنار یک دیگر قرار بگیرند و زیبایی و جوانسازی پوست را به افراد هدیه می دهند.

مزوژل

از مهم ترین کاربرد هایی که در مزوژل وجود دارد، پر کردن چین ها و چاله های عمیق در پوست می باشد. به طور مثال با استفاده از روش مزوژل به راحتی می توان به درمان خطوط خنده و یا خطوط عمیق در پوست پرداخت و ناحیه اخم و در برخی موارد چین های عمیق در اطراف چشم را برطرف ساخت . ممکن است برخی افراد دارای گونه های نا متفارن و یا بی فرم باشند که باعث ایجاد چهره ای بی حال می شود. با استفاده از مزوژل می توان گونه هایی مناسب برای این افراد ایجاد کرد و در شرایطی که شاهد گونه های افتاده باشیم می توانیم به لیفت این نوع از گونه ها بپردازیم. دقت کنید که در بیشتر شرایط مشکل گونه برای افراد لاغر وجود دارد که با مزوژل برطرف می شود البته افرادی که صورتی نسبتا لاغر در مقایسه با دیگر قسمت های بدن خود دارند می توانند از مزوژل برای حجم دهی استفاده کنند.

نکته ی دیگری که در رابطه با مزوژل وجود دارد این است که باید هر ماه  یکبار به پوست صورت افراد تزریق شود و پس از حدود ۴ ماه می توانید نتیجه آن را دریافت کنید . اکثر پزشکان بر این عقیده هستند که مزوژل نوعی مزوتراپی می باشد که باعث کلاژن سازی در پوست می شود . با این تفاوت که مزوژل خاصیت پرکنندگی فوق العاده ای دارد . همچنین افرادی که پوستشان شل می باشد از این روش استفاده نکنند زیرا امکان افتادگی پوست آنها وجود دارد روش های دیگری مانند لیفت و ژل میتواند اثربخشی بیشتری داشته باشد.

مزوژل یک روش کاملا درمانی و پزشکی می باشد که حتما باید زیر نظر پزشک انجام شود . مزوژل با مزوتراپى معمول یک تفاوت دارد , پروتئین کلاژن و48 درصد ترکیبات هیالورونیک اسید در ترکیبات مزوژل می باشد که خاصیت پرکنندگی فوق العاده دارد و درنتیجه جواب دهی و میزان جوان سازی این روش چندین برابر مزوتراپی معمولی بوده و براى پيشگيرى از پيرى پوست و جايگزينى كلاژن از دست رفته پوست بسيار موثر است. نتیجه مزوژل بلافاصله پس از تزریق قابل مشاهده می باشد و پوست حالتی کاملا طبیعی را دارد و همچنین سفت می شود. این روش دارای تاییدیه CE اروپا و مجوز وزارت بهداشت است.

اگر شما جزو افرادی هستید که مشکل گودی زیر چشم دارید و نیاز به یک روش درمانی پزشکی دارید، می توانید به انجام مزوژل فکر کنید چرا که مزوژل برای از بین بردن گودی زیر چشم کاربرد دارد. با استفاده از مزوژل می توان به زاویه دار کردن فک پرداخت که نتیجه آن بهبود ظاهری چهره می باشد و معمولا افراد در جهت انجام این فرآیند به انجام عمل های مشکل و طاقت فرسا رو می آورند در حالتی که مزوژل می تواند یک روش درمانی مناسب برای انجام این فرآیند باشد.

افرادی که مشکل در بینی خود دارند و از عمل کردن می ترسند و یا عمل کردن را غیر منطقی می دانند، می توانند برای رفع مشکل بینی خود به پزشک متخصص پوست مراجعه کرده و از مزوژل استفاده کنند.

چه کسانی نمی توانند مزوژل کنند؟

  1. افرادی که پوست آن ها شل می باشد، این گونه اشخاص پیش از انجام مزوژل ابتدا باید پوست خود را چه از روش های تهاجمی و چه از روش های غیر تهاجمی لیفت کنند و سپس به جوانسازی چهره از روش مزوژل بپردازند.
  1. افرادی که سن پایینی دارند از انجام این کار امتناع کنند.
  2. افرادی که سیستم ایمنی بسیار پایینی را دارا هستند نمی توانند مورد درمان قرار بگیرند
  3. بانوان باردار، شیرده
  4. افرادی که از داروی راکوتان استفاده می کنند، گزینه مناسبی برای انجام مزوژل به شمار نمی روند.

خلاصه کاربرد مزوژل چیست

مهمترین و شاید بتوان گفت بهترین کاربرد مزوژل بر روی پوست برطرف کردن چین ها و چروک ها و همچنین چاله های عمیق بر روی پوست می باشد. از جمله این خطوط میتوان به خطوط خنده و خط اخم اشاره کرد. و پرکننده و حجم دهنده بودن آن است.

 

....