13 مورد از مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس:

Image
مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس
 1. بعد از انجام بوتاکس کمی ورم در محل وجود دارد که طبیعی می باشد؛ که ظرف چند ساعت برطرف خواهد شد.
 2. ممکن است به ندرت در روزهای بعد ازتزریق بوتاکس اندکی کبودی در محل ایجاد شود که امری طبیعی بوده و به تدریج برطرف خواهد شد. شما مجاز به استفاده از کرم پودرهای آرایشی جهت پوشاندن موضع می باشید .
 3. بعد از تزریق بوتاکس لازم است سر و گردن خود را بصورت عمودی قرار داده و از دراز کشیدن و خم شدن تا ۴ ساعت خودداری نمایید.
 4. بعد از تزریق بوتاکس لازم است از فعالیتهای سنگین خودداری نمایید ولی بعد از تزریق میتوانید به خانه یا محل کار خود رفته و فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرید.
 5. در مواردی در ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق بوتاکس سردردی مختصر وجود داشته باشد که طبیعی است. و نیاز به مراقبت جدی جز مصرف مسکن معمولی ندارد .
 6. ۳ ساعت بعد از تزریق بطور متناوب بهتر است از کمپرس یخ در مواضع مورد نظر جهت جلوگیری از کبودی و کمتر شدن درد استفاده شود.
 7. ورم پلک فوقانی و اطراف چشم بویژه در افرادی که برای اولین بار تزریق بوتاکس را انجام می دهند؛ طبیعی است.
 8. برای برطرف کردن تعریق شدید مخصوصا در ناحیه زیر بغل و کف دست بوتاکس فوق العاده موثر و کم عارضه میباشد.
 9. بعد از۲ هفته مجددا لازم است بیماران برای ارزیابی و تزریق مجدد مراجعه نمایند. بدیهی ست انجام تزریق در جلسه دوم با صلاحدید مستقیم پزشک صورت می گیرد و رایگان می باشد. توجه داشته باشید که بعد از گذشت دو هفته انجام عمل روتوش با مشکل مواجه میشود وحتما  باید دراین بازه زمانی انجام گردد.
 10. در طول روز بطور متناوب به انجام انقباض و انبساط عضلات مورد تزریق بپردازید بهتر است این عمل را مدت ۳ روز را انجام دهید.
 11. ممکن است که در برخی موارد نواحی مورد تزریق دچار سنگینی و کرختی تا چند هفته گردد؛ که اهمیتی نداشته و بتدریج برطرف می شود.
 12. طول اثر بوتاکس بطور متوسط بین ۳ تا ۴ ماه می باشد ولطفا صبور باشید.
 13. تاثیر اصلی بوتاکس، بر روی خطوطی است که در اثر انقباض و انبساط عضلات صورت بوجود می آید. ولی بطور غیر مستقیم می تواند در برطرف کردن خطوط ثابت پوست مخصوصا با تزریقات مکرر موثر باشد.

 

....