جوانسازی پوست از آن موضوعاتی است که ممکن است در هربار نگاه کردن به آینه به آن فکر کنیم. وقتی به آینه نگاه می‌کنید چه حسی به شما دست می‌دهد؟ درست است، ممکن است از زیبایی و طراوت پوست خود به وجد آیید. اما در عین حال آینه همیشه گذر ایام و پیدا شدن چین و چروک و خطوط صورت را هم بی‌کم و کاست به ما نشان می‌دهد. بقول معروف آینه دروغ نمی‌گوید.

پیری صورت و از دست رفتن شادابی و طراوت پوست بالاخره برای هرکسی اتفاق می‌افتد. دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد. نقش روش های جوانسازی پوست این وسط چیست؟ یک کلینیک حرفه‌ای زیبایی پوست با لیزر چه کاری برای شما می‌تواند انجام دهد؟ آیا می‌دانید جدیدترین متد جوانسازی پوست چیست؟ آیا وقتش رسیده که به سرواغ جوانسازی پوست با RF بروید؟ یا شاید فکر کنید در قدم اول باید بی بروبرگرد به سراغ جوانسازی پوست با لیزر بروید و خیال خودتان را راحت کنید. یا سعی کنید بهترین و موثرترین روش جوانسازی پوست را پیدا کنید و قبل از اینکه دیر شود و کار از کار بگذرد بهترین متد را به کار بگیرید.

در این مطلب قصد داریم به چنین سوالاتی پاسخ دهیم و شما را با بهترین راه های جوانسازی پوست آشنا سازیم. ضمن اینکه برای کسب اطلاعات تکمیلی و استفاده از مشاوره تخصصی می‌توانید با کلینیک سیب سبز تماس بگیرید.

 

جوانسازی پوست چیست

آیا می‌دانستید که پوست یکی از مهمترین اعضای بدن انسان است؟ ممکن است در وهله اول بنظر نیاید، چون پوست همه جا هست و آنقدر بدیهی است که ممکن است اهمیت آن دیده نشود. اما پوست مهم ترین ارگان بدن ما در حفظ اعضای داخلی از خطر عوامل مضر و آسیب‌زای محیطی است. پوست در تمام محیط بدن گسترده شده است بنابراین بزرگترین عضو یکپارچه بدن ماست. به همین دلیل یکی از موضوعات مهم سلامت، جوانسازی پوست و حفظ آن است. پوست در سنین مختلف دارای نیازهای گوناگونی است و مراقبت های ویژه‌ای را می‌طلبد. قبل از اینکه راه های جوانسازی پوست را بدانید بهتر است با فرایند پیر شدن پوست آشنا شوید.

اول از همه اینکه بطور کلی نمی‌شود جلوی روند پیری پوست را گرفت. حتما می‌دانید که روند پیری پوست فرآیندی طبیعی است و در سنین خاصی از زندگی با توجه به شرایط فردی و شغلی و محیطی شروع می شود. روش هایی مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل و یا آر اف فرکشنال از راه های جوانسازی پوست هستند که فقط روند پیری را کند می‌کنند. در واقع همه روش ها مراقبتی و به خصوص ماسک های میوه ای جزو روش های پیشگیری محسوب می‌شوند که می توانند روند فرسایش پوست را به تاخیر اندازد. ممکن است روش های دیگری هم به گوشتان خورده باشد مانند لیفت نخ و یا میکرو نیدلینگ. بازهم فرقی نمی‌کند. می‌توان همه روش های جوانسازی پوست را از راه هایی دانست که پوست را از آسیب بیشتر حفظ می‌کنند. استفاده از انواع جوانسازی پوست با لیزر در زمینه پاکسازی پوست و از بین بردن چین و چروک می تواند در کاهش آثار پیری نقش داشته باشد ولی مسلما هیچ روشی به طور دائم قادر نیست روند کلی پیری را متوقف کند.

 

روش های جوانسازی پوست

شاید بخواهید بدانید بهترین و موثرترین روش جوانسازی پوست چیست. اینطوری بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید. البته یک روش مشخص به عنوان بهترین روش جوان سازی پوست برای همه افراد وجود ندارد. معروف است که می‌گویند اثر انگشت هیچ دو نفری شبیه هم نیست. در مورد روش های مراقبت از پوست نیز همینطور است. از آنجا که پوست و موی افراد دارای تنوع است نمی‌توان یک روش را برای همه توصیه کرد. به همین دلیل کارشناسان تاکید دارند یک شیوه جوانسازی پوست ممکن است برای افراد مختلف نتیجه یکسانی نداشته باشد و هرکس باید از شیوه مناسب با شرایط جسمی خود استفاده کند.

بطور کلی، متخصصان پوست، چین و چروک های صورت را به دو دسته تقسیم کرده اند:

چین و چروک های فعال : خطوطی که بر اثر خندیدن، اخم کردن و تغییر فرم عضلات صورت به وجود می‌آیند

 چین و چروک های غیرفعال: خطوط بیرونی و ضعف کلی ساختار پوست که به واسطه تغییرات محتویات درم پوست بر اثر افزایش سن و آغاز پروسه پیری ظاهر می شوند.

در زمینه راه های  جوانسازی پوست صورت و گردن روش های مختلف تهاجمی و غیرتهاجمی وجود دارد که بسته به سن، خصوصیات ژنتیکی فرد و میزان و عمق خطوط و چروک ایجاد شده روی صورت متفاوت است.

اگر بخواهیم روش های اصلی جوانسازی پوست را نام ببریم به چنین فهرستی می‌رسیم:

  • جوانسازی پوست با لیزر
  • جوانسازی پوست با RF (ار اف فرکشنال)
  • تزریق بوتاکس
  • تزریق ژل
  • پلاسما
  • لیفت نخ (نخ لیفت صورت و گردن)
  • میکرو نیدلینگ
  • هیدرودرمی و پاکسازی پوست

در توضیح این روش های جوانسازی باید بگوییم در مشاوره تخصصی که در کلینیک سیب سبز انجام می‌شود تا حدودی زیادی مشخص خواهد شد که کدام روش با توجه به نوع پوست شما مناسب‌ترین گزینه خواهد بود. ممکن است در مشورت با مشاور کلینیک به این نتیجه برسید که جوانسازی پوست با لیزر برای نوع پوست و موی شما مناسب نیست و بهتر است سراغ متدهای دیگر برویم.

این مطلب ادامه دارد و به روزرسانی خواهد شد....

نوشتن دیدگاه