پیشرفته ترین خدمات کاهش چربی و سفت شدن پوست و لاغری سریع و موضعی فقط با یک رژیم غذایی ساده و ۴ تا ۶ جلسه درمانی استفاده از دستگاه امکان پذیر خواهد بود. البته به یک نکته مهم توجه داشته باشید که رژیم غذایی به تنهایی برای آب کردن شکم کافی نیست. اکثر روش های لاغری شکم و پهلو با توجه به حجم ناحیه تحت درمان فقط به حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه زمان نیاز دارد.

لاغری موضعی با جراحی یا بدون جراحی!

گاهی برای حذف چربی های موضعی از روش های جراحی استفاده می شود اما جراحی به دنبال خود ممکن است عوارضی نیز به همراه داشته باشد. به همین افراد دارای اضافه وزن برای حذف چربی و لاغری موضعی به دنبال روش های غیر جراحی و غیر تهاجمی هستند. اما لاغری و کاهش وزن ، یک شبه اتفاق نخواهد افتاد. امروزه از روش های مختلفی برای کاهش وزن و لاغری موضعی استفاده می کنند.

بهترین روشهای لاغری موضعی

امروزه یکی از مهم ترین و شایع ترین مشکلات بسیاری از افراد چاقی موضعی است. کم تحرکی و عادات بد غذایی و همچنین عادات بد زندگی در برخی افراد باعث شده تا در برخی از نواحی بدن خود چربی انباشته شده داشته باشند. شایعترین قسمت ها پهلوها ، شکم ، زیر بازوها ، پشت کمر و حتی اطرف صورت و گردن است.

امروزه روش های بسیاری برای آب کردن چربی های نواحی مختلف بدن از جمله شکم و پهلو وجود دارد.  لاغری موضعی با دستگاه RF یکی از بهترین روش های مطرح در دنیاست. در این روش با استفاده از امواج رادیویی چربی های ناحیه شکسته می شود. این روش یک دوره درمانی است که بایستی رعایت شود.

لاغری با RF باعث گرم شدن سلول های چربی می شود. و آديپوسيت را مجبور به آزاد سازی اسیدهای چرب و انتقال به سیستم لنفاوی می کند. هنگامی که اسیدهای چرب از بافت چربی ها آزاد می شوند، آنها کوچک می شوند و بدن لاغرتر می شود.

انرژی RF از روش های انرژی لیزر (نور) متفاوت است زیرا در روش لیزر انرژی نور جذب لایه های بالایی پوست می شود و باعث می شود گرما بدون آسیب، سخت تر به لایه های عمیق تر برسد. در حالی که لیزرها بر کلاژن در پوست فوقانی تأثیر می گذارد، انرژی RF قادر به نفوذ عمیق تر به پوست (زیر عضله) است و بر لایه های عمیق تر و لایه های زیر جلدی تاثیر می گذارد و باعث ایجاد سفتی و بهبود ساختار بافت زیرین می شود.

لیپولیزر روشی غیر تهاجمی است که در آن از پرتوهای لیزر برای کاهش چربی نقاط مختلف بدن، مانند کمر، پهلو، پشت بدن، شکم، بازو، غبغب و ران استفاده می‌شود. لیپولیز ترکیبی از دو واژه لیپوساکشن و لیزر است و یکی از درمان‌های پیشرفته برای از بین بردن سریع چربی‌های مقاوم به شمار می‌رود.

دستگاه LPG یکی از جدیدترین تکنیک های درمان سلولیت و کاهش سایز و لاغری موضعی است، در مناطق مختلف پوست کاربرد داردا این روش نوعی لیپوماساژ است که توسط دستگاه LPG به صورت غیر تهاجمی بوده و نیاز به بی هوشی ندارد. این دستگاه با استفاده از یک موتور مخصوص باعث ایجاد مکش قابل تنظیم در شدت و فرکانس می شود که با دو غلطک باعث کشیده شدن پوست می شود. در روش لاغری با LPG ماساژ مکانیکی دستگاه یک فشار مثبت ایجاد شده و با حرکت بر روی پوست و ایجاد فشار منفی بر لایه های زیرین پوست اثرات خود را بر روی پوست و سلولیت و چربی های زیرین پوست، عضلات، و یا استخوانها و عروق و اعصاب می گذارد، بدون اینکه اثرات سوء بر لایه های فوق بگذارد.

مزوتراپی از یک محلول که معمولا ترکیبی از عصاره های گیاهی، هورمون ها، آنزیم ها، ویتامین ها و مواد معدنی، و همچنین مواد شیمیایی مانند آمینوفیلین است تشکیل شده است. متأسفانه، محلول مایع تزريق استاندارد نشده است و اکثر متخصصان مزوتراپي فرمول خاص خود را دارند. این محلول معمولا به مقدار کمی به بدن تزریق می شود که کمک زیادی به تنظیم لنف و گردش خون، و همچنین تجزیه چربی های رسوب کرده از جمله سلولیت می باشد . معمولا مزوتراپی برای خلاص شدن از چربی های سلولیت و چربی های رسوب کرده زیر پوست استفاده می شود این روش گاهی برای جوان سازی پوست در ناحیه دست، گردن و دیگر مناطق بدن نیز استفاده می شود. در بعضی موارد، مزوتراپی برای درمان ریزش مو و کاهش وزن استفاده می شود. در مزوتراپی برای کاهش وزن محلول تزریقی چربی های رسوب کرده را حل می کند.

محاسن و معایب روشهای لاغری بدون جراحی

اين روش‌ها نسبت به روش‌هاي جراحي مزيت‌هايي دارد که از آن جمله مي‌توان به بدون درد و بدون خونریزی بودن آنها اشاره کرد این روش ها تقريبا عوارض چنداني ندارند و عوارض‌شان قابل چشم‌پوشي است و نيز فرد بعد از هر جلسه درمان مي‌تواند به کار و زندگي عادي‌اش برگردد. ايراد اساسی اين روشدر این است که فرد بايد تعداد جلسات زيادي را پشت سر بگذارد و ميزان تاثيرش نسبت به جراحي بسيار کمتر است .

انواع روش های لاغری مرسوم

  1. درمان های دارویی که معمولا بدون اینکه تغییری در مقدار چربی داشته باشد موجب لاغری هستند.
  2. داروهای ضد اشتها که باعث کاهش تمایل به غذا خوردن و کاهش موقتی وزن در افراد می شوند. ولی فرد دچار سوء تغذیه و عوراضی چون ریزش مو ، ضعف و افسردگی می گردد
  3. پودر های مکمل غذایی که حاوی انواع مواد مغذی و فیبر می باشد که می تواند جایگزین مواد مغذی مورد نیاز بدن باشند
  4. انواع محلول های لاغری ، ژل ، کرم ، صابون که تنها منجر به تعریق درمناطقی از بدن شده و در عمل تغییری در مقدار چربی موجود در بدن افراد چاق انجام نمی دهد
  5. سونا یکی از روش های شایع برای کاهش وزن در ایران است . گرمای زیاد موجود در سونا باعث افزایش دمای بدن و افزایش تعریق می گردد اما کاهش چربی در پی ندارد .
  6. شکم بند های لاغری و پوشش پلاستیکی که باعث افزایش حرارت به صورت موضعی و افزایش تعریق می شود
  7. طب سوزنی که با قرار دادن سوزن هایی در نقاط مختلف بدن کاهش اشتها در فرد ایجاد می شود.
  8. کاهش وزن از طریق ورزش که روشی مناسب برای برخورداری از جسم سالم و وزن ایده آل است .
  9. کاهش وزن از طریق رژیم غذایی که معمولا افراد برای کاهش وزن از آن استفاده می کنند و نه تنها تاثیر مثبتی در کاهش وزن آنها ندارد ، بلکه آنها را دچار سوء تغذیه نیز می کند.
  10. استفاده از دستگاه های لاغری همچون کویتیشن، RF، LPG و ... که روشی غیر تهاجمی و نسبتا مناسب برای لاغری است.

در 9 روش اول لاغری ها عمدتا به صورت کامل است و کمتر می توان به صورت موضعی از آنها استفاده کرد و مضراتی هم دارد ولی در روش 10 صد در صد به صورت موضعی می باشد و کمترین خطر را دارد ولی کمی زمان بر است. پس قبل از اقدام به لاغری موضعی حتما با پزشکان تغذیه و لاغری مشورت کنید و بهترین روش مناسب با بدن خود را انتخاب کنید.

نوشتن دیدگاه