جوانسازی پوست به روش آراف فرکشنال درکلینیک سیب سبز با دستگاه اسکارلت انجام می شود. دستگاه آر اف فرکشنال اسکارلت بهترین دستگاه برای استفاده در کشور ایران می باشد و بهترین نتیجه را در جوانسازی پوست، در تمام موارد استفاده تا کنون داشته است. همچنین تیم پزشکی و اپراتوری آر اف فرکشنال کلینیک سیب سبز تمامی تجربه و مهارت خود را در یک جا جمع کرده اند تا جوانی و شادابی پوست را بصورت معجزه وار به شما هدیه دهند.

روش کار جوانسازی با دستگاه اراف فرکشنال چگونه است ؟

آر.اف (RF) روشی نوين برای لاغرى است که سرواژه های عبارت Radio Frequency می باشد و در اصل به امواج الکترومغناطیس با فرکانسی در محدوده فرکانسی امواج رادیویی (3KHz تا 3GHz) گفته می شود.

روش کار دستگاه اسکارلت به این صورت است که 49 عدد نیدل به طور همزمان وارد پوست می شود. این دستگاه مجهز به میکروموتور جهت ورود نیدل ها به داخل پوست به صورت آهسته ، بدون تروما و بدون درد است، که عمق نفوذ از .5 تا 3.5 میلی متر با دقت .1میلی متر با توجه به شرایط و موضع درمان است . دستگاه آر اف اسکارلت قابلیت تنظیم زمان پالس از 100تا 800 میلی ثانیه با دقت 100 میلی ثانیه که بسته به تشخیص دکتر میباشد را دارا می باشد. اسکارلت ستون‌های حرارتی به شکل قطره اشک در درم و درم عمقی ایجاد می کند.

سیستم های RF فرکشنال امکان ایجاد دما بین 40-60 درجه سانتیگراد را دارا می باشند اما اسکارلت حرارتی بین 57 تا 60 درجه سانتیگراد را فراهم می سازد؛ این نکته بسیار حائز اهمیت است که دستگاه بیشترین دما را در درم عمقی ایجاد کند.

گرمای تولید شده توسط RFفرکشنال دو اثر ایجاد می کند:

اثر فوری :

انقباض بافتی ناشی از انقباض فیلامان های کلاژن والاستین

اثر تاخیری :

افزایش سنتز کلاژن والاستین با توجه به قانون اهم وبا توجه به اینکه بیشترین مقاومت مربوط به اپیدرم است ، حرارت بسیارکمی در اپیدرم ایجاد شده خطر ایجاد آسیب حرارتی و سوختگی در اپیدرم بطورکامل از بین خواهد رفت .

همچنین اگر نوک این نیدل ها به بافت چربی برخورد کنند با توجه به بیشتر بودن مقاومت چربی نسبت به درم ، انرژی به درم منتقل شده لیز چربی در ناحیه درم مشاهده نخواهد شد توان بالای دستگاه اسکارلت در کنار پخش حرارت به صورت قطره اشک امکان رسیدن دمای پوست را تاحدود 60-55 درجه فراهم می کند . این دما موجب شکستن پیوندهای هیدروژنی وهیدروفوبی و بازکردن مارپیچ پروتئینی کلاژن می شود . پس از سرد شدن پروتئین ساختار اولیه به ساختارهای ثانویه و ثالثیه بازگشته ، با تشکیل مجدد پیوندهای هیدروژنی وهیدرو فوبی ، رناچوراسیون کامل کلاژن ایجاد می‌شود.

مقاله آموزشی

برای اطلاعات بیشتر در خصوص دستگاه ار اف فرکشنال در صورت تمایل مقاله ما با عنوان : آر اف فرکشنال چیست و چگونه موجب جوانسازی پوست می شود را مطالعه بفرمائید

تیم rf فرکشنال کلینیک سیب سبز ، با همکاری تعدادی از پزشکان متخصصین مجرب در زمینه زیبایی ، پوست ، و متخصصین تغذیه و سایر پزشکان مرتبط با هدف ارائه راهکارهای کاملا علمی و به روز ، همگام با کلینیک های زیبایی کشورهای پیشرفته دنیا و با استفاده از بهترین و پیشرفته ترین تجهیزات دنیا گردهم آمده اند.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه ها