تزریق ژل چیست ؟

ماده ای مفید به نام اسید هیالورونیک است که فضای بین کلاژن و الاستین را پر می کند که در جوان نگه داشتن پوست بسیار موثر است و با کم شدن آن به مورور زمان پوست کم حجم و نازک می شود و باعث ایجاد چین و چروک و خطوط می شود. با تزریق ژل قسمت های پوست که در آن چاله ایجاد شده است را پر میکند و چین و چروک ها از بین می رود و پوست جوان میشود. این فیلرها معمولاً از ترکیباتی مانند اسید هیالورونیک و کلاژن ساخته می‌شوند که این مواد در بدن انسان به صورت طبیعی وجود دارد بنابراین عوارض خاصی نخواهند داشت.

تزریق ژل یکی از جدید ترین روش های جوانسازی صورت می باشد، که برای از بین بردن خطوط و چین وچروک مورد استفاده قرار میگیرد. یکی دیگر از ویژگی های این روش حجم دهنده و پرکننده بودن آن است که برای حجم دهی به لب مورد استفاده قرار میگیرد. با بالارفتن سن تغییراتی در ظاهر فرد به وجود می آید که یکی از این تغییرات به وجود آمدن خطوط و چین هایی دراطراف چشم و بالای ابرو می شود که به وسیله تزریق ژل که یک روش بی خطر است می توان این تغییرات را از بین برده و ظاهری جوان و زیبا ایجاد کرد . این روش در نواحی صورت مانند لب و اطراف چشم به کار می رود. این روش که نیازی به جراحی نداشته و در کوتاهترین زمان انجام می شود.

تزریق ژل

 کاربرد های تزریق ژل

تزریق ژل برای پرکردن چین و چروک و چاله های عمیق در پوست به کار می رود مانند : چین های عمیق در اطراف چشم، خط خنده، خط اخم . همچنین تزریق ژل برای گونه گذاری خصوصاً خانم هایی که دچار لاغری صورت هستند و یا اینکه صورت نسبت به بدن لاغرتری دارند. فیلرها همچنین برای ضخیم و حجیم کردن لب ها و بهتر کردن ظاهر و زخم های فرو رفته نیز بکار می روند. از دیگر کاربردهای تزریق ژل مواردی چون تزریق ژل به لب، زیر چشم، اطراف چشم،بینی، پیشانی، باسن، سینه، واژن، چانه، زانو، پشت پلک، پشت دست ها، زاویه سازی فک و ... می باشد.

برندهای فیلر ها و تزریق ژل

 1. ژل اسکین فیل ایتالیایی هستش و ماندگاری متوسط رو به خوبی دارند.
 2. ژل رووفیل محصول کره میباشد. این ژل به صورت اختصاصی با هدف ترمیم چین و چروک متوسط تا عمیق چهره و همچنین برطرف سازی خطوط چهره از طریق رویکرد غیرجراحی مانند لیفت صورت به کار می رود.
 3. ژوویدرم ساخت کشور امریکا مناسب لایه های عمقی
 4. ژل پرفکتا : محصول فرانسه
 5. ژل رستیلن FDA: محصول کشور امریکا و دارای تاییدیه است.
 6. ژل الایتا : المانی هستش و برای حجم دهی لب برند خوبی است.
 7. ژل تئوسیال : سوئیسی است و برای حجم دهی لب برند خوبی است.

نسل جدید ژل ها از هیالورونیک اسید خالص و طبیعی ساخته شده است.نسل قبلی ژل های لب از مواد مصنوعی ساخته شده بود تا ماندگاری طولانی داشته باشند، این ژل ها پس از تزریق به عنوان ماده غریبه شناخته می شد و بدن برای از بین بردن آن هر لحظه آنزیم ترشح می کرد و به زبان ساده در هر لحظه یک جنگ داخلی در حال رخ دادن بود. این ژل ها که عمدتا جنس سلیکونی داشتند، قابلیت جذب نداشتند و برای خلاص شدن از شر آنها لب ها باید شکافته می شد و سپس از لب ها جدا می شدند. از طرفی دیگر عمدتا عفونت می کردند و در داخل لب یا گونه حرکت می کردند.

اقدامات بعد از تزریق ژل

 • هیالورونیک اسید رایج ترین نوع ژل هایی هستند که تزریق می شوند که خوشبختانه حلال آنها موجود است که خوبی حلال این است که اگرعارضه ایی هم در صورت به وجود آید می توان ژل را به راحتی با حلال خنثی کرد.
 • عدم رساندن آب به نواحی که تزریق ژل انجام شده است.
 • به مدت سه هفته بعد از تزریق صورتتان را ماساژ ندهید.
 • تا یک روز بعد از تزریق ژل فعالیت ورزشی مانند ایروبیک را انجام ندهید.
 • قبل از تزریق ژل انتخاب درست متخصص مهم است و به هرجایی برای تزریق ژل اطمینان نشود. ممکن است مطب ها و کلینیک هایی به صورت غیر قانونی در حال انجام این فعالیت باشند و حتی افرادی همچون ماما ، آرایشگر و یا پرستار ژل را تزریق کنند پس به اعتبار و اسم پزشک توجه شود و مطب تاییدیه دار پزشکی باشد.
 • زمانی که با پزشک مشورت شد و صلاح دیده شد که برای کدام قسمت ها تزریق شود حتما نوع ژل را مطعمن شوید.
 • فرد باید از مجوز دار بودن ژل و همینطور تبحر پزشک مطمعن شده باشد.
 • ایجاد تورم و کبودی بعد از تزریق طبیعی است و بعد از مدتی بهبودی حاصل می شود.

نوشتن دیدگاه