?> تزریق ژل - کلینیک سیب سبز

ژل امروزه انواع مختلفی از ژل های تزریقی مورد تایید وزارت بهداشت به منظور برجسته سازی و فرم دهی اجزای صورت مانند گونه ها ، لب ، چانه به منظور افزایش زیباییو جذابیت چهره و از بین بردن خطوط چین وچروک صورت (خط خنده ، خط اخم و گودی زیر چشم) استفاده میشود.برخی از این ژل ها مانند ژل هیالورونیک نه تنها باعث برجسته سازی و فرم دهی عالی صورت میشود دارای خاصیت رطوبت رسانی نیز میگردد.

مقاله آموزشی

برای اطلاعات بیشتر در خصوص دستگاه کویتیشن در صورت تمایل مقاله ما با عنوان : تزریق ژل چیست و کاربرد آن چیست؟ را مطالعه بفرمائید

تزریق ژل به دو دسته اصاصی ترکیبات تقسیم میشود:

ترکیبات فلج کننده:

که با فلج کردن عضلات پیشانی یا دور چشم، اسپاسم آن ناحیه را رفع می کنند و مانع از انقباض عضلات میشوند، بنابراین باعث رفع چروک و گاه بالا بردن ابروها می شوند.

ترکیبات پُرکننده:

پرکردن شیارها باعث پرشدن چروک ها مثل پركردن خط خنده، رفع لاغری دست و صورت، گودی زیر چشم ها، افزایش حجم لب، گونه، چانه و نیز اندام (سینه و...) می شوند و این ترکیبات حتی برای پر کردن فرو رفتگی های ضایعاتی چون سالک و ... و نیز تغییرات محدود در حالت بینی کاربرد دارند.

ترکیبات پرکننده به دو نوع موقت و دائم تقسیم می شوند:

البته نوع ژل دائم(پلی اکریل آمید) خود دارای انواع مختلفی می باشد و مطالعات و تحقیقات متعدد بر روی برخی انواع آن در اروپا طی سی سال گذشته نشان داده که نه تنها هیچ گونه حساسیت، سرطان زایی، مسمومیت و... با آن وجود ندارد، بلکه غیرقابل جذب و تجزیه بودن، تطابق کامل با بافت پیوندی بدن و یکنواختی کامل آن نیز به اثبات رسیده است

نوشتن دیدگاه