?> مزوتراپی - کلینیک سیب سبز

در ریزش موهایی كه غالباً دلایل هورمونی دارد و تنها داروی واقعی موثر در درمان ریزش مو فیناستراید می باشد اما مصرف خوراكي این دارو عوارض مهمی مانند ناتوانی جنسی و بزرگ شدن سینه را دارد.در مزوتراپی سر علاوه بر فیتاستراید، مواد موثر بسیاری مانند بیوتن، روی و ... وجود دارد كه مستقیماً به پوست مو تزریق میشود. بدین ترتیب مقادیر بسیار زیادی از دارو به فولیكول میرسد بدون اینكه جذب سیتمیك و اثر ناخواسته ای داشته باشد.

تاریخچه‌ی مزوتراپی

مزوتراپی نخستین بار توسط فرانسوی‌ها در سال ۱۹۵۲ برای درمان ناشنوایی به‌کار رفت. یک پزشک فرانسوی با تزریق داروی پروکائین در اطراف گوش یک فرد ناشنوا سبب شد این بیمار شنوایی‌اش را دوباره بدست آورد. سپس پزشکان از روش مزوتراپی برای درمان برخی مشکلات موضعی و تسکین درد استفاده کردند و در سال‌های اخیر مزوتراپی به‌عنوان یک روش درمانی مؤثر برای درمان مواردی مثل مشکلات پوستی صورت و گردن، پف چشم، تیرگی و چروک دور چشم، چاقی و درمان سلولیت، از بین بردن چروک‌ها و لکه‌های پوست و درمان ریزش مو مورد استفاده قرار میگیرد.

مقاله آموزشی

برای اطلاعات بیشتر در خصوص مزوتراپی مو در صورت تمایل مقاله ما با عنوان : مزوتراپی مو چیست و چگونه موجب جوانسازی پوست می شود را مطالعه بفرمائید

مزوتراپی برای درمان ریزش مو

طبق بررسی های پزشکان متخصص ، نتیجه و عوارض مزوتراپی در افراد مختلف متفاوت است. به طورمثال درمان کم‌ پشتی، ریزش مو سکه‌ای و آلوپسی ژنتیکی، ریزش های موضعی از طریق روش مزوتراپی برای عده ای با نتایج مثبت همراه است و برای عده ای دیگر نتیجه‌ای ندارد. علل عمده‌ی ریزش مو در افراد مختلف کمبود مواد مغذی مناسب، کاهش جریان خون به پوست سر و عدم تعادل هورمونی در اطراف فولیکول‌های مو و تولید بیش‌ازحد هورمون آندروژن است. برای درمان کم‌پشتی و ریزش مو از طریق روش درمانی مزوتراپی، محلول مزوتراپی که حاوی ترکیبات خاص حاوی مواد شیمیایی، مواد معدنی، آمینو اسیدها، ویتامین‌ها، اسیدنوکلئیک‌ها و کوآنزیم‌هاست، با دز و درصد خاص که متناسب با نیازها بیمار تنظیم شده، به پوست سر تزریق می‌شود. این روش درمانی به‌تدریج سطح هورمون‌ها را متعادل می‌سازد، که همین مسئله موجب تقویت و رشد موهای جدید، سالم، ضخیم‌تر و قوی‌تر خواهد گشت.

نوشتن دیدگاه