با استفاده از لیزر از لک های پوستی رهایی یابید

لک‌ها می‌توانند دلایل مختلفی داشته باشند مانند عوامل هورمونی، سن، ارث، دوران بارداری، مصرف دارو، حادثه، بیماری، نور خورشید و اشعه فرابنفش ایجاد شوند. البته ظاهر و رنگ لک‌ها با هم تفاوت دارند. در مواردی حتی لک جوش‌ها در برخی افراد از بین نمی‌رود و در طولانی‌مدت و زیاد شدن تعداد لک‌ها ظاهر ناخوشایندی به خود می‌گیرند. هر لکی روی صورت حتی به شکل کک و مک می‌تواند آزاردهنده باشد. خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی و فناوری روش‌هایی برای رفع عارضه لک صورت ایجاد شده است که یکی از این راه‌ها استفاده از لیزر است. این روش یکی از نتیجه‌بخش‌ترین روش‌ها برای درمان لک صورت است. به طور معمول، بیشتر افراد حتی با یک جلسه درمان می‌توانند نتیجه خوبی بگیرند.

اما درواقع دلیل عمده ظاهر شدن لک صورت

رنگ‌پذیری پوست به هموگلوبین، کاروتنوئید و ملانوسیت‌ها(بیشتریت اثرگذاری را دارند) می باشد.

مقاله آموزشی

برای اطلاعات بیشتر در خصوص لیزر لک صورت و دستگاه الکساندرایت کندلا در صورت تمایل مقاله ما با عنوان : الکساندرایت چیست و چگونه موجب رفع لک صورت می شود را مطالعه بفرمائید

راه های تشخیص نوع لک های موجود

تشخیص نوع لک، علل و عوامل ایجاد آن از روش های بسیاری قابل تشخیص و درمان می باشد

    • بازرسی چشمی:

پزشک متخصص می تواند با بازرسی چشمی پوست شما لک ها و نوع آن ها را تشخیص دهد.

    • بیوپسی (Biopsy) پوست:

چنانچه در تشخیص اولیه پزشک معالج هرگونه تردیدی در نوع لک ها وجود داشته باشد. تجویز بیوپسی یا همان نمونه برداری (با بیحسی موضعی) میکروسکوپی می دهد.

    • خال (مول Moles):

اغلب این نوع از لک ها کوچک و تیره هستند. اما می توانند تحت شرایطی رنگ و اندازه آن ها متفاوت باشد. همچنین در مناطق مختلف بدن بصورت مسطح و یا برجسته قابل مشاهده اند.

    • زگیل پیری (کراتوز سبورئیک Keratosis Seborrheic):

زگیل پیری این لکه ها مانند جوش هایی با رنگ قهوه ای روشن و تیره و مسطح در هر جای بدن خصوصا در صورت، بازو و پشت کمر قابل مشاهده اند.

    • لنتيگو ماليگنا (Lentigo maligna):

لنتيگو ماليگنا کک و مک های قهوه ای رنگی است، به اندازه یک سانتی متر یا بیشتر، که روی صورت و پشت دستها در سنین ۳۰-۴۰ سالگی پدیدار می‌شوند.

با افزایش سن این لک ها گسترده تر، پررنگ تر و زیادتر می‌شوند. این لک‌ها در اثر تماس بیش از حد با نور آفتاب بوجود می‌آید. اما ضایعه مالیگنا معمولا در دهه هفتم زندگی در پوستی که به صورت مزمن در معرض آسیب آفتابی بوده دیده می شوند.این لک ها رشد بسیار آهسته ای دارد، و میتواند سالها بدون تهاجم باقی بماند. ولی پیش آهنگی برای بدخیمی ملانوم محسوب می شوند.

چگونه با لیزر الکساندرایت کندلا می توان لک ها را از بین برد؟

لیزر در واقع تاباندن انرژی با طول موجی خاص است که به وسیله رنگ‌دانه‌های روی پوست جذب می‌شود. میزان قدرت لیزر را می‌توان بسته به نیاز پوست بیمار تنظیم کرد.

در کلینیک سیب سبز با استفاده از لیزر الکساندرایت کندلا و به وسیله ی پزشکان مجرب و حرفه ای این مشکل را برطرف کرده و شما را از دست لکهای صورت رهایی میدهد و به صورت شما زیبایی دوباره میبخشد.

نوشتن دیدگاه